Ocak ayında çocuklarla hangi tohumlar ekilir?

Ocak ayında tohum eken çocuk

Ocak ayında çocuklarınızla yeni yıla tohum ekerek başlayın.
Neden yeni yılı çocuklar için bazı eğlenceli bahçe fikirleriyle karşılamayasınız? Bahçecilik, küçüklerinizin Ocak ayında dışarı çıkmasına yardımcı olmanın harika bir yoludur.

Soğuk kış mevsiminin ortasında olmamıza rağmen, şimdi ısınmak ve önümüzdeki yıl için hazır tohumlar ekerek bahçenizi yeni sezon için planlamaya başlamak için mükemmel bir zaman. Ocak ayında çocuklarla tohum ekmek için tatilden yararlanabilirsiniz.

Aşağıda Ocak ayında ne ekeceğinizle ilgili bazı ipuçlarına ve çocuklarınızın bahçede yardım etmeyi bitirdikten sonra yapabilecekleri bazı bahçe etkinliklerine göz atın.

Ocak ayında çocuklarımla hangi tohumları ekebilirim?

Don, kış aylarında çoğu sabah bizi ziyaret etmeyi sevse de, Ocak ayında ekebileceğiniz çiçekler ve sebzeler var. Bu Yeni Yılda küçük yeşil elleri meşgul edecek pek çok çeşit var.

Ocak ayında ekeceğiniz tohumları planlamaya ve seçmeye başlamadan önce, çocuklarınızdan sonbaharda toplanan ölü yaprakları temizlemenize yardım etmelerini isteyebilirsiniz. Bahçenizi yeni bitkiler için hazırlamaya yardımcı olmanın yanı sıra, çocuklarınızın çalıların altına ve yaprakların arasına küçük evlerini kurmuş olan belirli böcekleri bulmaları ve tanımlamaları için harika bir fırsat.

Yürümeye başlayan çocuğunuzdan eldiven takmasını istemeyi unutmayın çünkü malç altında hangi keskin şeylerin saklandığını asla bilemezsiniz.

Ocak ayında kışın soğuğuna dayanacak ne yetiştirilmeli?

Aşağıda, Ocak ayında nelerin ekileceğine dair kapsamlı olmayan bir liste ekledik, bu liste birçok tarifte kullanılan bazı yaygın sebzeleri içerir (yalnızca yılın bu zamanında yetiştirilebileceği çeşidi seçerken emin olun, bu size tohum paketinin arkasında söylendi):

1 – Soğan

Yılın bu zamanında pek çok soğan çeşidi ekilebilir, ancak önce bir seraya yerleştirilmeleri gerekebilir.

2 – Su teresi

Yetiştirmesi kolay olan bu salata sebzesi yılın herhangi bir zamanında ekilebilir. Nemli bir kağıt mendil üzerine birkaç tohum koyun ve güneşli pencere pervazına yerleştirin. Çocuklarınız onların büyümesini izlemeye bayılacak! Tamamen büyüdüğünde onları yeniden konumlandırmayı deneyin, su teresi güneş ışığına doğru hareket edecek mi?

3 – Fasulye

İlk hasadınızı Mayıs/Haziran’da almak için Ocak’ta ekin, lezzetli bir yaz mezesi için mükemmeldir.

4- Limon otu

Tay ve Vietnam yemeklerini pişirmek için de kullanılabilen güzel kokulu ve hızlı büyüyen bir bitki. Çocuklarınızın eğlenmesi için mükemmel bir duyusal ot.

5- Muz arpacık

Normal soğana göre daha tatlı bir alternatif olan muz arpacık soğanı Ocak-Mart ayları arasında ekilebilir.

Ocak ayında çocuklarla birlikte ekecek tohumların yanı sıra, küçüğünüzün kışın dışarıda yapabileceği, tabletlerini ve diğer oyun konsollarını saklayabileceği ve isteseler bile onları dışarıdaki açık hava etkinliklerine götürebileceği pek çok eğlenceli eğitici aktivite var. önce somurt, sonra sana teşekkür edecekler.