Ravent Nakli, Ravent Bölmenin Faydaları

Ravent nakli, hasatınızı artırmanın, bitkinizin meyve verme mevsimini uzatmanın veya bitkilerinizi daha soğuk iklimlerde yetiştirmeye başlamanın harika bir yoludur.

Mevcut ravent bitkilerini nakli için bölmek veya bölmek, mahsulünüze yeni bir soluk getirir ve doğru yapıldığında, yıllık hasatların çarpmasına neden olabilir.

Ravent yetiştirmeyi öğrenmek kolay olabileceğinden, böyle dayanıklı bir bitki için ravent naklinin buna değip değmeyeceğini merak edebilirsiniz. Nakil işlemi, bitkilerinizi hasat mevsimi için güçlendirmenin ve onları bir sonraki büyüme yılına hazırlamanın kolay ve etkili bir yoludur.

Bu nedenle, bir tampon mahsul için raventin nasıl hasat edileceğini düşünürken, en iyi sonuçları elde etmek için ravent nakli için bu kılavuzu kullanmayı düşünün.

Ravent nakli

Ravent nakli, büyümesi kolay bir bitki için ekstra çaba gibi görünebilir, ancak daha iyi hasat istiyorsanız buna değer.

Naklinin amacı, her bitkiye büyümek ve daha güçlü kökler geliştirmek için daha fazla alan vermektir. Bitkileriniz orijinal arsalarını aşmaya başlıyorsa veya potansiyel donları önlemek için iç mekanda veya bir serada yetiştirme sürecine başladıysanız, bu özellikle yararlı bir işlemdir.

Ravent ne zaman bölünür?

Raventinizi bölmek ve nakletmek için en iyi zaman yaklaşık her beş yılda birdir. Büyük ravent kümeleri büyüdükçe, orijinal ekim noktalarını aşabilir ve zayıflayabilir, bu da her yıl daha küçük bir hasatla sonuçlanır.

Bu işlem en iyi, yeni büyüme ortaya çıkmadan önce sonbaharın sonları ve ilkbaharın başlarındaki soğuk aylarda yapılır. Bu, raventin hasat edilmesinden sonraki ve bir sonraki mahsulün büyümesinden önceki dönemdir.

Raventinizi sonbaharda naklederken, donlar toprağı dondurmadan önce bitkiye daha fazla zaman vermek için bitkiler birkaç santim samanla malçlanmalıdır.

Ravent nasıl nakledilir?

Ravent nakli işlemi, özellikle tohumdan büyüyen ravent ile karşılaştırıldığında kolaydır.

Uyuyan bitkiyi bir kürekle dikkatlice kazın, bitkiyi tüm topraktan canlandırmak için kök öbeğinin etrafını kazın. Bitkiyi köklerinden ayırmak için hafifçe mala veya gerekirse kürek kullanın. Daha büyük bitkiler genellikle birden fazla bölüme ayrılabilir ve daha yaşlıysa veya kökleri yoğunsa daha fazla güç gerektirebilir. Her bölümde iki ila üç tomurcuk ve kök sisteminin sağlıklı bir parçası olmalıdır.

Kök sistemlerinin kurumasını önlemek için bölümleri mümkün olan en kısa sürede yeniden dikmeyi hedeflemelisiniz, bitkiler toprakta ne kadar uzun süre kalırsa, naklin başarılı olma olasılığı o kadar az olur. Fideleri sağlıklı tutmak için hemen dikemeyecekseniz kökleri plastik bir torbaya sararak soğuk bir yerde veya buzdolabında saklayabilirsiniz. Ravent bitkilerinizi tekrar dikmeden önce kökleri suya batırın.

Raventleri tam güneşte, yaklaşık 15 cm derinlikte, tomurcuklar yüzeyin hemen altında kalacak şekilde yeniden dikin, ardından iyice sulayın. Bahçenizde raventin iyileşmesine yardımcı olmak için besin açısından zengin bir kompost eklenebilir.

Ravent dikmek için en iyi yer neresidir?

Ravent dikmek için en iyi yer, tam güneş alan alanlardır. Nakledilen raventinize başarılı bir büyüme için en iyi şansı vermek için bahçenizdeki ağaçların ve çalıların yakınları da dahil olmak üzere gölgeli yerlerden kaçınmalısınız.

Size kalmış !